Zář 25

Agua Amarga

do Města

Menší přímořská obec Agua Amarga se nachází v okrese Níjar (Almería, Andalusie) uvnitř přírodního parku Cabo de Gata-Níjar. Vesnice se nachází 57 km od města Almería a 7 km od menšího města Carboneras. V Agua Amarga trvale žije 426 obyvatel. V blízkosti obce se nachází hned několik zajímavostí jako pláž Playa de los Muertos, zátoka Enmedio Creek nebo zajímavý maják Mesa Roldán.

  

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Agua Amarga má poměrně kompaktní tvar a nachází se na konci menšího zálivu. Ačkoliv se jedná v podstatě o větší vesnici, tak díky davům turistům si zde budete připadat spíše jako v menším městě. Budovy v centru jsou namačkané hustě na sebe a nachází se zde jak úzké uličky mezi domy, tak obchůdky kolem silnic směrem k moři.

Atmosféra je zde opravdu příjemná a to přesto, že se zde nenachází jenom typické místní bílé domky, ale už i menší hotely nebo řadové domy pro turisty. V západní části, která je tak trochu oddělená se dokonce nachází i několik větších vil.

  

Největším zdejším lákadlem je ale samozřejmě pláž – Playa de Agua Amarga. Jedná se o nádhernou písčitou pláž, která se nachází přímo ve městě. Je dlouhá přes půl kilometru a v průměru kolem 30 metrů široká. Nevýhodou je poměrně velká rušnost a uvádí se, že  zdejší pláž je jednou z nejnavštěvovanějších v přírodním parku Cabo de Gata-Níjar. Ostatně v nejbližším okolí se nacházejí hlavně ostré skály, takže těch míst ke koupání zde zas až tolik není. Pláž je výborně vybavená (WC, sprchy, odpadkové koše…). V blízkosti je také možnost se občerstvit nebo si objednat výlet za potápěním.

  

  

Napiš komentář