Srp 24

Aguadulce

do Města

Aguadulce je menší město nedaleko metropole Almería, která je odtud vzdálena asi 8 km západně po silnici (N -340a) nebo dálnici (A-7). Trvale zde žije 14 636 obyvatel, uvádí se ale, že v létě je tento počet až trojnásobný v důsledku přílivu turistů. Jméno města pochází od sladkovodních pramenů, které dříve vyvěraly poblíž současného přístavu.

  

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Zdejší oblast je velmi hustě osídlena a v podstatě zde do sebe srůstá několik měst, přičemž Aguadulce je z nich největší. Dále směrem na západ u pobřeží se nachází El Pillico a hned za ním kousek ve vnitrozemí El Campillo del Moro. Hned za vyschlým vodním korytem se pak nachází El Parador de las Hortichuelas.

  

Samotné Aguadulce je poměrně moderní město, které největší rozvoj prodělalo v 19. století. Dokonce až do roku 1931 město administrativně spadalo pod správu nedalekého Roquetas de Mar. Ještě v roce 1950 zde stálo pouhých 27 domů ve kterých žilo 300 obyvatel. Tady se opět hodí připomenout, že dnes zde v letních měsících můžete napočítat s turisty až 50 000 lidí. Aguadulce se přitom rozvíjí a rostě dál.

  

Na severu město ohraničují hory a také dálnice, která je protíná tunelem. Na tuto část města je zajímavý pohled, protože některé domy se šplhají vysoko do svahů. Hned pod ním je také městský přístav, který je poměrně velký, ale kotví v něm převážně menší osobní lodě. Město samotné je plné apartmánů a hotelů. Některé části se dokonce skládají z téměř identických bloků domů. Velká část hotelů jsou velké terasovité věžáky nebo obyčejné paneláky. Směrem na jih se častěji nacházejí i soukromé vilky a je zde také samozřejmě více zeleně. Centrum města můžete hledat podél širokého bulváru Av de Carlos III nebo také kolem malého parkového náměstíčka mezi ulicemi Calle Miami a Calle de Nevada.

  

Jinak samozřejmě dalším takovým centrem je pláž a promenáda, která vede kolem ní. Pláž je zde krásně písčitá u přístavu je navíc i hodně široká, pak se ale zužuje na pouhých 20 – 30 metrů. Pláž má výborné zázemí a je pravidelně uklízena. Prostor pláže je ohraničený bójkami, které se nachází asi 150 metrů ve vodě. Koupání je zde tedy opravdu skvělé.

Kousek nad městem se také nachází opravdu luxusní golfové hřiště La Envía.

Více se můžete dozvědět na oficiální webové stránce www.aguadulce.net.

Tags:

Napiš komentář