Srp 24

Almerimar

do Města

Almerimar nebo také druhým názvem Ensenada San Miguel je menší městečko v západní části riviéry Costa de Almería. Nejblíže se nachází k městu Ejido (9 kilometrů severně), metropole Almeria je odtud pak vzdálena něco kolem 50 kilometrů na východ. V roce 2010 zde žilo 6246 obyvatel, každoročně sem ale zavítají tisíce turistů. Největší zajímavostí je, že se zde natáčela část exteriérů k filmu Barbar Conan.

  

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Almerimar je vyloženě luxusní turistické letovisko. Je zde spousta hotelů a apartmánů. Dokonce i přístav je zde přizpůsoben do podoby luxusní mariny, kde si každý návštěvník může zaparkovat svojí loď přímo před apartmánem. Jenom kolem přístavu, který se větví na tři hlavní prsty je kolem 1100 lůžek k přespání. Celé město pak obklopuje obrovské 27 jamkové golfové hřiště.

  

Po obou stranách mariny se nacházejí písčité pláže lemované hotely. Směrem na východ se teprve staví a pláž je zde hodně úzká. Za to směrem na západ už vedle sebe stojí nejméně deset hotelových komplexů. Pláž je zde nádherně udržovaná a za vlnolamem oddělující přístav až 130 metrů široká. Pláž pokračuje i dál mimo město, kde už nestojí žádné hotely, i když je možná jen otázka času, než vyrostou i tady. V této části za městem se tedy alespoň nachází velká odstavná parkoviště (je jich asi pět) se zpevněným povrchem. Zdejší pláže kolem zálivu Ensenada San Miguel jsou tak velmi vhodné ke koupání i pro lidí ze vzdálenějšího okolí.

  

Jinak co tedy říci závěrem o Almerimaru? Jedná se o krásné letovisko, kde mohou bohatší i normální lidé strávit celkem poklidnou dovolenou. Koupání je zde nádherné a milovníci golfu si zde také přijdou na své. Pokud máte rádi přírodu, klid nebo památky, tak zde však nic takového nenajdete.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách města www.elejido.es (španělsky).

  

 

Napiš komentář