Čvn 26

Carboneras

do Města

Carboneras je španělské středomořské město, které se nachází v provincii Almeria na slunném pobřeží Costa Almeria. Carboneras je vzdálené od hlavního města provincie Almeria zhruba 70 kilometrů.

Historie Města

Mnohé budovy města jsou spojené s bohatou historií celé oblasti. Předně je to hrad z 16. století, který dodnes stojí. Dalším němým svědkem bohaté historie města jsou mohutná městská opevnění. V severní části města jsou to hradby, které se jmenují Torre del Royo (1584), v jižní části města jsou to hradby, které mají pro změnu název Torre de Mesa Roldán (1776). Z církevních staveb zmiňme zejména kostel de San Antonio de Padua, který nese ve svém názvu jméno patrona města.

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  

Současnostná podoba

Srdcem města je hradní náměstí, které se jmenuje Plaza del  Castillo. Místní hrad se nyní rekonstruuje, ale procházku kolem hradu lze jednoznačně doporučit.

Carboneras je však hlavně přímořským letoviskem. Délka zdejších písčitých pláží je 17 kilometrů, takže vybrat si slušné místo na slunění nebude žádným problémem. Nejznámější a zároveň nejlepší pláži je El Ancón. Pokud však budete hledat nejširší pláž, pak se ptejte po pláži s názvem El Algarrobico. Pro nudisty je pak k dispozici pláž Los Muertos. Na tuto pláž se však dostanete pouze lodí.

  

  

Z místních mořských pochoutek byste měli okusit především rybu „galanes“, která se loví ve zdejších mořských vodách. Nejlepší rybí restaurace jsou restaurace Filipe a Divine Sea. Pokud však budete chtít nasát atmosféru pravého rybího trhu, musíte vyrazit do centra města, kde se každý čtvrtek dopoledne pořádají rybí trhy. Zde rovněž nakoupíte různé dárky a suvenýry, zvláště za pozornost stojí místní nádherná keramika.

  

Zajímavosti v okolí

V nejbližším okolí letoviska Carboneras se nachází zajímavé město, které se jmenuje Mojácar. Městečko Mojácar totiž leží na kopci, takže výhled z tohoto městečka je neobyčejně působivý. Před vámi bude celé pobřeží Costa Almería jako na dlani. Městečko Mojácar je však zajímavé i z historického hlediska, neboť strategická poloha města má na svědomí, že v minulosti zde bylo první organizované společenství na Iberském poloostrově. Nasvědčují tomu archeologické památky, které jsou z doby 2000 let před naším letopočtem.

 

Napiš komentář