Srp 24

La Garrofa

do Města

La Garrofa v podstatě ani není žádná obec, ale jenom větší kemp, který má několik budov. Administrativně patří La Garrofa pod město Almeria, jehož centrum je odtud vzdálené cca 6 kilometrů na východ. Jen pro zajímavost, uvádí se, že obec má 2 trvalé obyvatele. V létě sem ale samozřejmě přijíždějí stovky turistů.

La Garrofa se nachází na pobřeží v úzkém údolí, které je ze všech stran sevřeno kopci a strmými skalami. Dálnice A7 se sice nachází jen kousek nad obcí, ale není z ní žádný sjezd. Přímo obcí pak prochází silnice N340a, která vede těsně podél pobřeží. Tato silnice se zde rozvětvuje a také se na ní napojují další silnice, které se po strmých serpentinách šplhají do kopců.

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  

Jinak je La Garrofa příjemná kempingová obec. Jsou zde bungalovy, samozřejmě trocha zeleně a dokonce zde mají i vlastní pláž. Ta je asi 200 metrů dlouhá, a skládá se z písku a drobných kamínků.

Pokud tedy hledáte poklidnou relaxaci u moře a přitom v blízkosti velkoměsta, tak pro vás může být La Garrofa skvělou volbou.

   

 

Napiš komentář