Srp 24

La Isleta

do Města

La Isleta je miniaturní pobřežní obec v přírodním parku Cabo de Gata-Níjar. Obec se nachází v klidné části pobřeží vzdálené cca 20 kilometrů od vnitrozemského města Nijaru a zhruba dvojnásobně daleko od Almerie. Kromě nedaleké miniaturní vesničky Los Escullos v okolí skutečně nic jiného už není. La Isleta leží na malém poloostrově.

  

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

La Isleta je skutečně malá obec a v podstatě se skládá z pár hlavních ulic, které se napojují na ulici Calle de la Virgen del Mar v centru obce.

La Islate má skutečně zvláštní a jedinečnou atmosféru. Obec tvoří sněhobílé domky připomínající například Řecko. Nejdou se zde krásné a nové apartmány, ale i oprýskané staré domky místních obyvatel. Přístav zde nahrazuje jen malé molo a tak rybáři musí vytahovat své nevelké čluny na pevninu. Městečko má také skutečně poklidnou atmosféru. Domky jsou zde nízké a hezky soustředěné u sebe.

  

Zajímají vás nevšední místa?

Pak tu pro vás máme nový cestovatelský web Hotelove.cz, který vám ukáže nejlepší hotely na světě a zajímavá místa na naší planetě.

Co se týká pobřeží tak to je hodně skalnaté. Na výběžcích do moře se nachází ostré skály, zatímco v zálivech jsou romantické oblázkové pláže. Menší asi 100 metrové pláž se nachází na východním části poloostrova na kterém La Isleta leží. Další mnohem větší pláže se nachází v zálivech po obou stranách obce.

Okolní krajina je kopcovitá, kolem pobřeží poměrně pozvolna, ale cca 3 kilometry ve vnitrozemí se už zvedají pořádné kopce. Hlavní silnice AL-4200 vede také ve vnitrozemí asi 600 metrů nad obcí.

La Isleta je nádherné místo pro lidi, kteří si chtějí užít romantickou dovolenou, vzdálenou daleko od rušných betonových hotelových komplexů na severu Španělska.

  

 

Tags:

Napiš komentář