Zář 25

Mys Gata

do Zajímavosti

Mys Gata je nejjižnějším bodem východní části provincie Almería. Mys se jmenuje po městečku Cabo de Gata vzdáleném asi 8 kilometrů na sever, o kterém si u nás můžete také přečíst více. Mys Gata se nachází na skalnatém výběžku, z kterého je opravdu nádherný výhled jak na moře, tak na okolní členitou krajinu, kterou tvoří příkré srázy a skály vyčnívající z moře.

  

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

V roce 1863 zde byl postaven maják na Cabo de Gata. Kromě základní budovy na cca 30 metrů vysokém útesu tvoří stavbu ještě 18 metrů vysoká věž. Světlo na jejím vrcholu se nachází 50 metrů nad hladinou moře a vysílá záblesky do okolí každých 30 sekund. Maják je tak vidět až na vzdálenost 30 kilometrů. Ve dvacátém století byl maják rozšířen o budovy dalších zařízení v okolí.
Největší zajímavostí majáku je, že byl postaven na zbytcích hradu svatého Františka z Pauly (1738), který byl později za války za nezávislost ze Španělska silně poničen.

  

K mysu a majáku není problém se dostat, protože sem vede kvalitní pobřežní silnice AL-3115. V okolí jsou roztroušené zbytky dalších různě zajímavých staveb. Na západ od majáku se také táhne velmi pěkná pláž, takže výlet sem můžete spojit i s koupáním.

  

  

 

Napiš komentář