O webu

Právě jste zavítali na cestovatelský web CostaAlmeria.cz.

Tyto stránky vám přináší spoustu zajímavých a užitečných informací o španělské riviéře Costa de Almeíra. Chceme vám představit tuto okouzlující část jižního Španělska – Andalusii. Ukážeme vám všechny její památky, pláže, přírodu, historii, kulturu, kuchyni, tipy na výlety. Zkrátka všechno, co byste si rozhodně neměli při vaší dovolené tady nechat ujít.

Costa de Almería se nachází na jihozápadě Andalusie kolem nádherného historického města Almería, které je zároveň centrem stejnojmenné provincie. Podle města se také jmenuje celá riviéra i když není bez zajímavostí, že původně se celé jižní španělské pobřeží označovalo jako Costa del Sol (dnes pobřeží Malagy).

Zdejší riviéra, která se rozprostírá na pobřeží Středozemního moře je dlouhá 217 kilometrů (135 mil) a zahrnuje celkem 13 okresů. Od Pulpí na severu s hranicí provincií Murcia až po Adra na jihu na hranici s Granadou.

Nejoblíbenější zdejší turistická letoviska jsou: Aguadulce, Vera, Mojácar, Roquetas de Mar nebo Almerimar.

Costa de Almería je proslulá svojí nádhernou a nezničenou přírodou. Vyhlášenými místy kde je možné přírodu obdivovat jsou například přírodní park Cabo de Gata-Níjar, přírodní rezervace Punta Entinas-Sabinar nebo Isla de San Andrés.

Costa de Almería má na tři tisíce hodin slunečního svitu a plných 316 slunečných dní bez deště v roce. Zimu nebo ošklivé počasí během letní sezóny zde prakticky neznají.

Úžasné jsou i zdejší pláže. Ty jsou dlouhé s jemným bílým pískem. Mnoho pláží se dokonce může pochlubit modrou vlajkou EU za čistotu. Neméně lákavé jsou i malé, romantické plážičky ukryté mezi skalami. Průzračná voda spolu s horami a polopouštní krajinou v pozadí poskytuje skutečně jedinečný zážitek.

To je pobřeží Costa de Almería v Andalusii,… pro mnohé Čechy zatím neznámá část Španělska.