Srp 22

Podnebí v Costa de Almería

do Počasí

V tomto článku si něco řekneme o podnebí na Costa de Almería. V podstatě jde o dlouhodobou předpověď počasí pro tento region. Costa Almería se nachází v Andalusii v jihovýchodní Španělsku. Zdejší pobřeží je typické tím, že zde převládají slunečné dny s minimem srážek a velmi mírné zimy. Naopak hornaté vnitrozemí je charakteristické velkými výkyvy teplot během ročních období.

Velmi unikátní je v tomto směru pohoří Sierra Nevada, které leží z části leží v provincii Granada a z části v provincii Almería. Sierra Nevada je po Alpách druhé nejvyšší pohoří v západní Evropě a samozřejmě nejvyšší ve Španělsku. V létě se zde teploměr vyšplhá v průměru k 25°C, nejvyšší teploty dosahují i 35°C. Díky mořskému vánku jsou však i takto vysoké teploty lehce snesitelné. V zimě je ale naopak Sierra Nevada rájem zimních sportů a zdejší lyžařská střediska je možné klidně srovnávat s těmi v Alpách. Některé sjezdovky dokonce fungují po 3/4 roku.

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Velkou výhodou Costa de Almería také je, že ho omývají vody Středozemního moře, které je teplejší než Atlantický oceán na západě. V létě tak zde průměrná teplota vody dosahuje kolem 25°C. Ostatně podrobnosti o teplotě vody a vzduchu naleznete v následujícím přehledném grafu, který jsme pro vás připravili.

Napiš komentář