Čvn 26

Roquetas de Mar

do Města

Roquetas de Mar je španělské středomořské město, které se nachází v provincii Almeria na slunném pobřeží Costa Almeria. Roquetas de Mar je vzdálené od hlavního města provincie Almeria zhruba 19 kilometrů. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších přímořských letovisek v provincii Almeria.

Historie města

V římských dobách bylo město Roquetas de Mar nazýváno Turanian. Po Římanech tady také zbyly ruiny, které se dochovaly až do dnešních dob, takže každý návštěvník letoviska může tyto starověké nálezy vidět na vlastní oči. Některé nálezy jsou dokonce z období, kdy zde přebývali Féničané.

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  

Roquetas de Mar se ovšem zapsalo i do novodobých dějin Španělsko, neboť je to jedno z prvních rekreačních letovisek, které bylo na půdě Španělska otevřeno. Již od šedesátých let minulého století zde proudí davy turistů, aby se mohli slunit na zdejších krásných plážích.

Současné jméno Roquetas de Mar by se dalo volně přeložit do češtiny jako „Malé mořské útesy“.

  

Současnostná podoba města

Pro letní hosty a návštěvníky má Roquetas de Mar hned několik zajímavých pamětihodností a především nádhernou a svěží přírodu.

Díky pohoří Sierra Nevada je Roquetas de Mar jedno z nejteplejších a nejslunečnějších míst na španělském středomořském pobřeží.

  

V samotném městě si můžete například prohlédnout úchvatný hrad Castillo de las Roquetas, který je ze 17. století a byl v nedávné době zrekonstruován. Dále můžete navštívit místní divadlo, které se jmenuje Teatro Auditorio a má opravdu pěknou architekturu. Pro příznivce sakrálních staveb je potřeba zmínit gotický kostel de Nuestra Seňora del Rosario a kostel Templo del Siglo XVIII, který je z 18. století. Při večerních procházkách se kupříkladu můžete projít k místnímu majáku, který neodmyslitelně patří ke každému přístavu, takže ani Roquetas de Mar není výjimkou.

Roquetas de Mar je však především rybářským letoviskem, takže určitě navštivte jednu z mnoha restaurací, kde vám na talíř připraví chutné a zejména čerstvé dary moře.

  

Zajímavosti v okolí

Pro milovníky přírody lze jednoznačně doporučit návštěvu dvou národních parků. První park se jmenuje Punta de Entinas Sabinar Natural Park. Druhý národní park má pak název Cabo de Gata Natural Park a není od Roquetas de Mar rovněž daleko.

 

Napiš komentář