Archiv | Města RSS kanál pro tuto sekci

Roquetas de Mar

Roquetas de Mar je španělské středomořské město, které se nachází v provincii Almeria na slunném pobřeží Costa Almeria. Roquetas de Mar je vzdálené od hlavního města provincie Almeria zhruba 19 kilometrů. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších přímořských letovisek v provincii Almeria.

Historie města

V římských dobách bylo město Roquetas de Mar nazýváno Turanian. Po Římanech tady také zbyly ruiny, které se dochovaly až do dnešních dob, takže každý návštěvník letoviska může tyto starověké nálezy vidět na vlastní oči. Některé nálezy jsou dokonce z období, kdy zde přebývali Féničané.

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  

(Pokračování textu…)

Carboneras

Carboneras je španělské středomořské město, které se nachází v provincii Almeria na slunném pobřeží Costa Almeria. Carboneras je vzdálené od hlavního města provincie Almeria zhruba 70 kilometrů.

Historie Města

Mnohé budovy města jsou spojené s bohatou historií celé oblasti. Předně je to hrad z 16. století, který dodnes stojí. Dalším němým svědkem bohaté historie města jsou mohutná městská opevnění. V severní části města jsou to hradby, které se jmenují Torre del Royo (1584), v jižní části města jsou to hradby, které mají pro změnu název Torre de Mesa Roldán (1776). Z církevních staveb zmiňme zejména kostel de San Antonio de Padua, který nese ve svém názvu jméno patrona města.

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  
(Pokračování textu…)

Agua Amarga

Menší přímořská obec Agua Amarga se nachází v okrese Níjar (Almería, Andalusie) uvnitř přírodního parku Cabo de Gata-Níjar. Vesnice se nachází 57 km od města Almería a 7 km od menšího města Carboneras. V Agua Amarga trvale žije 426 obyvatel. V blízkosti obce se nachází hned několik zajímavostí jako pláž Playa de los Muertos, zátoka Enmedio Creek nebo zajímavý maják Mesa Roldán.

  

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Agua Amarga má poměrně kompaktní tvar a nachází se na konci menšího zálivu. Ačkoliv se jedná v podstatě o větší vesnici, tak díky davům turistům si zde budete připadat spíše jako v menším městě. Budovy v centru jsou namačkané hustě na sebe a nachází se zde jak úzké uličky mezi domy, tak obchůdky kolem silnic směrem k moři.

Atmosféra je zde opravdu příjemná a to přesto, že se zde nenachází jenom typické místní bílé domky, ale už i menší hotely nebo řadové domy pro turisty. V západní části, která je tak trochu oddělená se dokonce nachází i několik větších vil.

(Pokračování textu…)

Cabo de Gata

Cabo de Gata je celkem malé letovisko patří pod obec Níjar, v provincii Almeria ve společenství Andalusia. Metropole Almería je odtud vzdálena něco kolem 25 kilometrů na západ. Obec se nachází na okraji přírodního parku Parque Natural del Cabo de Gata-Níjar.

  

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Trvale zde žije jenom pár stovek obyvatel, přesto má obec bohatou historii. Odkazuje na ní dokonce už starověký kartograf Ptolemaios. Už tehdy v hluboké historii bylo toto místo vnímáno jako strategické místo pro Řecké a Fénické námořníky. Později zde dokonce Římané postavili nádherný chrám Cerro de la Testa, ve kterém byla uložena  Iugum veneris (neboli Venuše z Cabo). Ve středověku obec, stejně jako celé zdejší území, ovládali Arabové. (Pokračování textu…)

La Isleta

La Isleta je miniaturní pobřežní obec v přírodním parku Cabo de Gata-Níjar. Obec se nachází v klidné části pobřeží vzdálené cca 20 kilometrů od vnitrozemského města Nijaru a zhruba dvojnásobně daleko od Almerie. Kromě nedaleké miniaturní vesničky Los Escullos v okolí skutečně nic jiného už není. La Isleta leží na malém poloostrově.

  

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

La Isleta je skutečně malá obec a v podstatě se skládá z pár hlavních ulic, které se napojují na ulici Calle de la Virgen del Mar v centru obce.

(Pokračování textu…)

El Palmer

El Palmer je opravdu ta nejmenší obec jaké jen může být, skládá se totiž hlavně z jednoho velkého hotelu a to Playatropical Hotel. Kolem se nacházejí ještě menší budovy, tenisové kurty a další zázemí. Další hotely jsou pak roztroušeny po skalách všude okolo. El Palmer se nachází přímo na březích moře asi 7 kilometrů západně od centra Almerie, pod kterou také administrativně spadá.

Obcí procházejí hlavní silnice, která vede podél celého pobřeží N340a. Asi 700 metrů nad městem vede také dálnice A7, která však do El Palmeru nemá žádný sjezd.

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  

Playatropical Hotel je skutečně výborně vybavený a najdete zde prakticky vše na co si jen vzpomenete. Samozřejmostí je velký venkovní bazén se skluzavkami a spoustou atrakcí pro děti. Mají zde kurty na tenis, obří šachy minigolf a spoustu dalších zábav. Nádherné jsou také terasy vedle bazénu, které nabízí slunění hned u moře. Hotelová pláž se nachází směrem na východ a je samozřejmě výborně udržovaná.

(Pokračování textu…)