Archiv | Počasí RSS kanál pro tuto sekci

Podnebí v Costa de Almería

V tomto článku si něco řekneme o podnebí na Costa de Almería. V podstatě jde o dlouhodobou předpověď počasí pro tento region. Costa Almería se nachází v Andalusii v jihovýchodní Španělsku. Zdejší pobřeží je typické tím, že zde převládají slunečné dny s minimem srážek a velmi mírné zimy. Naopak hornaté vnitrozemí je charakteristické velkými výkyvy teplot během ročních období.

Velmi unikátní je v tomto směru pohoří Sierra Nevada, které leží z části leží v provincii Granada a z části v provincii Almería. Sierra Nevada je po Alpách druhé nejvyšší pohoří v západní Evropě a samozřejmě nejvyšší ve Španělsku. V létě se zde teploměr vyšplhá v průměru k 25°C, nejvyšší teploty dosahují i 35°C. Díky mořskému vánku jsou však i takto vysoké teploty lehce snesitelné. V zimě je ale naopak Sierra Nevada rájem zimních sportů a zdejší lyžařská střediska je možné klidně srovnávat s těmi v Alpách. Některé sjezdovky dokonce fungují po 3/4 roku.

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

(Pokračování textu…)

Předpověď počasí pro Costa de Almería

Na této stránce jsme si pro vás připravili jednoduchou předpověď počasí pro riviéru Costa de Almería v jižním Španělsku, konkrétněji v Andalusii. Předpověď se vztahuje na město Nijar, které se nachází ve vnitrozemí ve středu Costa de Almería, takže se zjednodušeně dá říci, že tato předpověď platí pro celou riviéru. Jinak k samotné předpovědi. Vlevo nahoře se zobrazuje aktuální stav počasí. Hned vedle jsou dvě přehledné teplotní mapy. V dolním řádku je pak předpověď počasí na dalších pět dní dopředu.

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!