Srp 22

San José

do Města

San Jose je malá vesnice v okrese Níjar v provincii Almería, která se nachází v centru přírodního parku Cabo de Gata-Níjar. V roce 2010 zde trvale žilo pouhých 226 obyvatel, v létě sem ale míří mnoho zahraničních i domácích turistů. Historie obce je spjatá s hradem, který zde byl postaven v letech 1733 až 1735. Pevnost byla velice silně poškozena ve válce za nezávislost. Později pevnost používala námořní stráž k dohledu nad pobřežím, než byla na konci roku  1960 přeměněna na kasárnu Guardia Civil.

San José dnes žije z cestovního ruchu. A právě možnost cestování velmi ovlivnila i národnostní složení obce. Uvádí se, že domorodých Španělů zde není ani polovina. Naopak zde žijí početné menšiny Italů, Němců, Britů, Rusů nebo Bulharů. V roce 2009 sem také zavítalo více než 25.000 turistů.

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  

San José leží v úchvatné krajině v malé zátoce obklopené skalami a vysokými kopci. Městečko je vlastně vstupem do divočiny do chráněných oblastí parku: Genoese Bay a La Playa de Mónsul. V okolí skutečně moc dalších obcí není. Ostatně zdejší krajina je také poměrně vyprahlá a dají se zde pěstovat snad jenom kaktusy (farma je cca 2 kilometry severozápadně od obce).

  

Na San José je velmi znát, že se jedná o malé a útulné městečko. Centrum tvoří ulice Calle de la Rambla, která se táhne od pobřeží směrem do vnitrozemí. Tato ulice také ústí přímo uprostřed hlavní městské pláže, která není nikterak velká a také hned vedle přístavu. Hodně domů se také nachází směrem podél skalnatého pobřeží na jih.

  

Zdejší pláže jsou vyhlášené široko daleko, hlavně pak Playa de los Genoveses, která se nachází asi 2 kilometry na jih v sousední zátoce. Tato pláž je přes kilometr dlouhá a poměrně široká. Je zde jemný zlatavý písek a nádherné panorama krajiny. Na los Genoveses jezdí každých 30 minut autobus z města (za cenu 1,50 €) nebo zde můžete zaparkovat auto za 4 €. Pokud se vydáte pěšky, tak vstup na samotnou pláž je zdarma. Natáčelo se zde také spousta filmů z těch nejznámějších budeme jmenovat alespoň Indiana Jones a poslední křížová výprava.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách města www.sanjosealmeria.com.

  

 

Tags:

Napiš komentář