Srp 24

Skleníky v Almerii

do Zajímavosti

Až poletí letadlem nad Almerií, tak vás určitě zaujmou bílé plochy, většinou blízko u moře, které vypadají jako by byly zasněžené. Dobře patrné je to nejenom v okolí Almerie, ale hlavně kolem města Ejido, kde se vše slévá do jedné zářivě bílé oblasti. Opak je však pravdou. Nejedná se o sníh, ale o skleníky a fóliovníky, ve kterých teplota dosahuje až 50 stupňů celsia.

  

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Ještě před 30 lety zde přitom nebylo nic. Neuvěřitelná plocha těchto skleníků v této jinak neúrodné oblasti umožnila zemědělskou produkci prakticky po celý rok a z provincie Almería se rázem stala jedna z nejbohatších oblastí celého Španělska.

Pěstují se zde rajčata, okurky, zelené fazole, melouny, papriky, lilek a to prakticky pro celou Evropu včetně České republiky. Ano právě odtud dost možná pocházejí ony vyhlášená španělská rajčata, které můžete koupit i ve vašem supermarketu. Využívá se hlavně vysoké míry slunečního svitu, kterou má zdejší oblast.

  

Intenzivní zemědělská činnost má samozřejmě i své nechtěné vedlejší následky, které souvisí hlavně se znečištěním všeho druhu. A také pohled na zdejší krajinu občas působí spíše jako někde z Marsu. Právě v oblasti kolem Ejido je totiž využit téměř každý volný metr.

1 Odpověď na “Skleníky v Almerii”

  1. Napsal