Archiv štítků: Doporučujeme

La Isleta

La Isleta je miniaturní pobřežní obec v přírodním parku Cabo de Gata-Níjar. Obec se nachází v klidné části pobřeží vzdálené cca 20 kilometrů od vnitrozemského města Nijaru a zhruba dvojnásobně daleko od Almerie. Kromě nedaleké miniaturní vesničky Los Escullos v okolí skutečně nic jiného už není. La Isleta leží na malém poloostrově.

  

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

La Isleta je skutečně malá obec a v podstatě se skládá z pár hlavních ulic, které se napojují na ulici Calle de la Virgen del Mar v centru obce.

(Pokračování textu…)

Aguadulce

Aguadulce je menší město nedaleko metropole Almería, která je odtud vzdálena asi 8 km západně po silnici (N -340a) nebo dálnici (A-7). Trvale zde žije 14 636 obyvatel, uvádí se ale, že v létě je tento počet až trojnásobný v důsledku přílivu turistů. Jméno města pochází od sladkovodních pramenů, které dříve vyvěraly poblíž současného přístavu.

  

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

Zdejší oblast je velmi hustě osídlena a v podstatě zde do sebe srůstá několik měst, přičemž Aguadulce je z nich největší. Dále směrem na západ u pobřeží se nachází El Pillico a hned za ním kousek ve vnitrozemí El Campillo del Moro. Hned za vyschlým vodním korytem se pak nachází El Parador de las Hortichuelas.

(Pokračování textu…)

San José

San Jose je malá vesnice v okrese Níjar v provincii Almería, která se nachází v centru přírodního parku Cabo de Gata-Níjar. V roce 2010 zde trvale žilo pouhých 226 obyvatel, v létě sem ale míří mnoho zahraničních i domácích turistů. Historie obce je spjatá s hradem, který zde byl postaven v letech 1733 až 1735. Pevnost byla velice silně poškozena ve válce za nezávislost. Později pevnost používala námořní stráž k dohledu nad pobřežím, než byla na konci roku  1960 přeměněna na kasárnu Guardia Civil.

San José dnes žije z cestovního ruchu. A právě možnost cestování velmi ovlivnila i národnostní složení obce. Uvádí se, že domorodých Španělů zde není ani polovina. Naopak zde žijí početné menšiny Italů, Němců, Britů, Rusů nebo Bulharů. V roce 2009 sem také zavítalo více než 25.000 turistů.

Pro čtenáře CostaAlmeria.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění!

  

San José leží v úchvatné krajině v malé zátoce obklopené skalami a vysokými kopci. Městečko je vlastně vstupem do divočiny do chráněných oblastí parku: Genoese Bay a La Playa de Mónsul. V okolí skutečně moc dalších obcí není. Ostatně zdejší krajina je také poměrně vyprahlá a dají se zde pěstovat snad jenom kaktusy (farma je cca 2 kilometry severozápadně od obce).

(Pokračování textu…)